Dokument & lagar (12 träffar)

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:11

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:11 DATUM 2016-05-19 TID 09.0009.05 NÄRVARANDE Se bilaga 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2015/16:10. 2 Samförståndsavtal om värdlandsstöd UFöU4 Utskottet fortsatte behandlingen av proposition 2015/16:152 och

2016-05-19

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:10

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:10 DATUM 2016-05-12 TID 09.0009.05 NÄRVARANDE Se bilaga 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2015/16:9. 2 Samförståndsavtal om värdlandsstöd UFöU4 Utskottet fortsatte behandlingen av proposition 2015/16:152 och

2016-05-12

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:9

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:9 DATUM 2016-04-28 TID 09.0009.05 NÄRVARANDE Se bilaga 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2015/16:8. 2 Svenskt deltagande i Förenta nationernas stabiliseringsinsats i Mali UFöU3 Utskottet fortsatte behandlingen

2016-04-28

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:8

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:8 DATUM 2016-04-21 TID 09.1009.25 NÄRVARANDE Se bilaga 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2015/16:7. 2 Svenskt deltagande i Förenta nationernas stabiliseringsinsats i Mali UFöU3 Utskottet fortsatte behandlingen

2016-04-21

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:7

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:7 DATUM 2016-04-14 TID 09.0009.20 NÄRVARANDE Se bilaga 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2015/16:6. 2 Svenskt deltagande i Förenta nationernas stabiliseringsinsats i Mali UFöU3 Utskottet behandlade proposition

2016-04-14

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:6

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:6 DATUM 2016-04-12 TID 11.3012.20 NÄRVARANDE Se bilaga 1 Sammanträdets öppnande Krister Örnfjäder Ssom var den av de närvarande ledamöterna som varit ledamot av riksdagen längst, förklarade sammanträdet öppnat. 2 Upprop Ledamöter

2016-04-12

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:5

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:5 DATUM 2015-12-08 TID 11.3011.35 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2015/16:4. 2 Fortsatt svenskt deltagande i Natos utbildnings- och rådgivningsinsats RSM i Afghanistan UFöU1 Utskottet

2015-12-08

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:4

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:4 DATUM 2015-12-03 TID 09.0009.05 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2015/16:3. 2 Fortsatt svenskt deltagande i Natos utbildnings- och rådgivningsinsats RSM i Afghanistan UFöU1 Utskottet

2015-12-03

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:3

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:3 DATUM 2015-11-26 TID 09.0009.05 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2015/16:1 och 2. 2 Fortsatt svenskt deltagande i Natos utbildnings- och rådgivningsinsats RSM i Afghanistan UFöU1 Utskottet

2015-11-26

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:2

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:2 DATUM 2015-11-19 TID 11.3012.30 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Information om det internationella samarbetet mot Isil Islamiska staten i Irak och Levanten Utrikesminister Margot Wallström, kabinettssekreterare Annika Söder, ambassadör

2015-11-19

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2015/16:1

SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2015/16:1 DATUM 2015-11-17 TID 11.0012.05 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Sammanträdets öppnande Krister Örnfjäder Ssom var den av de närvarande ledamöterna som varit ledamot av riksdagen längst, förklarade sammanträdet öppnat. 2 Upprop Upprop

2015-11-17

UFöUReg Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets register vid riksmötet 2006/07 Betänkanden UFöU1 Svenskt deltagande i Förenta nationernas insats i Libanon prop. 2005/06:208 Utskottets justering 2006-10-11 Förslag till beslut: Bifall till propositionen. Debatt i kammaren 2006-10-13 Protokollsnummer 2006/07:10

2007-01-01

(doc, 56 kB)