Dokument & lagar (4 träffar)

Omröstning 2005/06:JuSoU1p5 Resultatskrivelsen

Votering: betänkande 2005/06:JuSoU1 Svensk narkotikapolitik, förslagspunkt 5 Resultatskrivelsen Riksdagen avslår motion 2004/05:So35 och lägger skrivelse 2004/05:152 till handlingarna. Datum: 2006-04-26 Omröstning i sakfrågan Utskottets förslag mot reservation 4 c, v Parti Ja Nej Avstående Frånvarande s 121 0

2006-04-26

Omröstning 2005/06:JuSoU1p2 Narkotikapolitiken

Votering: betänkande 2005/06:JuSoU1 Svensk narkotikapolitik, förslagspunkt 2 Narkotikapolitiken Riksdagen avslår motionerna 2004/05:So36 yrkande 1, 2005/06:So1 yrkandena 1 i denna del och 9 samt 2005/06:So3 yrkande 1. Datum: 2006-04-26 Omröstning i sakfrågan Utskottets förslag mot reservation 2 m Parti Ja Nej Avstående

2006-04-26

Sammansatta justitie- och socialutskottets protokoll 2005/06:2

SAMMANSATTA JUSTITIE- OCH SOCIALUTSKOTTET PROTOKOLL  UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2005/06:2  DATUM Torsdagen den 9 mars 2006 TID kl. 10.30-10.57 NÄRVARANDE se bilaga 1 1  Godkännande av föredragningslistan Utskottet godkänner föredragningslistan 2  Justering av protokoll Protokollet från sammanträdet den 9 februari

2006-03-09

Sammansatta justitie- och socialutskottets protokoll 2005/06:1

PROTOKOLL  UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2005/06:1  DATUM Torsdagen den 9 februari 2006 TID kl. 10.30-11.00 NÄRVARANDE se bilaga 1 1  Sammanträdets öppnande Sammanträdet öppnas av ålderspresidenten Gabriel Romanus. 2  Upprop Upprop sker av ledamöter och suppleanter. Samtliga ledamöter utom Jan-Emanuel Johansson är närvarande.

2006-02-09