Dokument & lagar (6 träffar)

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2013/14:6

RIKSDAGEN SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2013/14:6 DATUM 2014-05-28 TID 08.30- 08.34 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Svenskt deltagande i Förenta nationernas stabiliseringsinsats i Mali UFöU2 Utskottet fortsatte behandlingen av proposition 2013/14:189 och motion. Utskottet

2014-05-28

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2013/14:5

RIKSDAGEN SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2013/14:5 DATUM 2014-05-06 TID 12.00 12.03 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2013/14:4. 2 Svenskt deltagande i Förenta nationernas stabiliseringsinsats i Mali Utskottet fortsatte

2014-05-06

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2013/14:4

RIKSDAGEN SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2013/14:4 DATUM 2014-04-15 TID 12.00 12.10 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Sammanträdets öppnande Carina Hägg Ssom var den av de närvarande ledamöterna som varit ledamot av riksdagen längst, förklarade sammanträdet öppnat. 2 Upprop

2014-04-15

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2013/14:3

RIKSDAGEN SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2013/14:3 DATUM 2013-12-05 TID 09.0009.05 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2013/14:1 och 2 med korrigering. 2 Kanslimeddelanden Kanslichefen meddelade att debattlista för kammardebatten

2013-12-05

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2013/14:2

RIKSDAGEN SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2013/14:2 DATUM 2013-11-28 TID 09.0009.10 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Justering av protokoll Utskottet justerade protokoll 2013/14:1. 2 Mottagande av motion Kanslichefen anmälde att motion 2013/14:Fö257 av Mikael Jansson SD yrkande

2013-11-28

Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets protokoll 2013/14:1

RIKSDAGEN SAMMANSATTA UTRIKES- OCH FÖRSVARSUTSKOTTET PROTOKOLL UTSKOTTSSAMMANTRÄDE 2013/14:1 DATUM 2013-11-26 TID 12:0012.50 NÄRVARANDE Se bilaga 1 1 Sammanträdets öppnande Carina Hägg Ssom var den av de närvarande ledamöterna som varit ledamot av riksdagen längst, förklarade sammanträdet öppnat. 2 Upprop

2013-11-26