Sök
4 051 träffar, Sökning utan sökord, under avdelningen Dokument & lagar, filtrerat på kadep, Kammarens föredragningslistor, Kammarens talarlistor, sorterat efter datum
- Dokument & lagar
Onsdag den 29 november 2023
Kammarens talarlista 2023-11-29
Onsdagen den 29 november 2023 Kl. 09.00 Arbetsplenum Votering efter debattens slut i FiU11, dock tidigast kl. 16.00 Nr Anmäld tid min.Ackumulerad tid 24 Finansutskottets betänkande FiU1 Statens budget 2024 Rambeslutet 1 Edward Riedl M 12 2 Mikael Damberg S 12 3 Oscar Sjöstedt SD 12 4 Ali Esbati V 12 5 - Dokument & lagar
Onsdag den 29 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:38
Kammarens föredragningslistor 2023/24:38 Onsdagen den 29 november 2023 Kl. 09.00 Arbetsplenum Votering efter debattens slut i FiU11, dock tidigast kl. 16.00 Justering av protokoll 1 Justering av protokoll från sammanträdet onsdagen den 8 november Anmälan om ersättare 2 Zinaida Kajevic S som ersättare fr.o.m. - Dokument & lagar
Tisdag den 28 november 2023
Kammarens talarlista 2023-11-28
Tisdagen den 28 november 2023 Kl. 13.00 Arbetsplenum Interpellationssvar uppehåll för gruppmöte ca kl. 16.00-18.00 Nr Anmäld tid min.Ackumulerad tid 26 Näringsutskottets betänkande NU5 Ny kärnkraft i Sverige 1 Jessica Stegrud SD 12 2 Mattias Jonsson S 12 3 Mats Green M 12 4 Birger Lahti V 8 5 Camilla Brodin - Dokument & lagar
Tisdag den 28 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:37
Kammarens föredragningslistor 2023/24:37 Tisdagen den 28 november 2023 Kl. 13.00 Arbetsplenum Interpellationssvar uppehåll för gruppmöte ca kl. 16.00-18.00 Justering av protokoll 1 Justering av protokoll från sammanträdet tisdagen den 7 november Avsägelser 2 Sven-Olof Sällström SD som ledamot i försvarsutskottet - Dokument & lagar
Fredag den 24 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:36
Kammarens föredragningslistor 2023/24:36 Fredagen den 24 november 2023 Kl. 09.00 Interpellationssvar Anmälan om ersättare 1 Mariya Voyvodova S som ersättare fr.o.m. den 8 januari 2024 t.o.m. den 31 juli 2024 under Amalia Rud Pedersens S ledighet 2 Unni Björnerfors SD som ersättare fr.o.m. den 16 januari 2024 t.o.m. - Dokument & lagar
Torsdag den 23 november 2023
Kammarens talarlista 2023-11-23
Torsdagen den 23 november 2023 Kl. 12.00 Arbetsplenum Interpellationssvar 14.00 Frågestund Nr Anmäld tid min.Ackumulerad tid 9 Socialutskottets betänkande SoU4 Redovisning av fördelning av medel från Allmänna arvsfonden under budgetåret 2022 0.00 0.00 - Dokument & lagar
Torsdag den 23 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:35
Kammarens föredragningslistor 2023/24:35 Torsdagen den 23 november 2023 Kl. 12.00 Arbetsplenum Interpellationssvar 14.00 Frågestund Avsägelse 1 Per Bolund MP som ledamot i riksdagen fr.o.m. den 1 januari 2024 Anmälan om fördröjda svar på interpellationer 2 2023/24:174 av Fredrik Olovsson S Ökad insatser för - Dokument & lagar
Onsdag den 22 november 2023
Kammarens talarlista 2023-11-22
Onsdagen den 22 november 2023 Kl. 09.00 Arbetsplenum 16.00 Votering Nr Anmäld tid min.Ackumulerad tid 9 Finansutskottets betänkande FiU19 Ersättning för Riksbankens deltagande i Internationella valutafondens IMF finansieringslösning avseende skuldavskrivning beträffande Somalia 1 Dennis Dioukarev SD 5 0.05 - Dokument & lagar
Onsdag den 22 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:34
Kammarens föredragningslistor 2023/24:34 Onsdagen den 22 november 2023 Kl. 09.00 Arbetsplenum 16.00 Votering Avsägelse 1 Daniel Helldén MP som ledamot i trafikutskottet Anmälan om kompletteringsval 2 Per Bolund MP som ledamot i trafikutskottet Anmälan om fördröjda svar på interpellationer 3 2023/24:168 av - Dokument & lagar
Tisdag den 21 november 2023
Kammarens talarlista 2023-11-21
Tisdagen den 21 november 2023 Kl. 13.00 Särskild debatt Interpellationssvar uppehåll för gruppmöte ca kl. 16.00-18.00 Nr 1 Särskild debatt om antisemitismen i Sverige På begäran av Liberalernas riksdagsgrupp anordnas en särskild debatt om antisemitismen i Sverige. Debattregler En företrädare för varje parti har - Dokument & lagar
Tisdag den 21 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:33
Kammarens föredragningslistor 2023/24:33 Tisdagen den 21 november 2023 Kl. 13.00 Särskild debatt Interpellationssvar uppehåll för gruppmöte ca kl. 16.00-18.00 1 Särskild debatt om antisemitismen i Sverige Meddelande om frågestund 2 Torsdagen den 23 november kl. 14.00 Anmälan om subsidiaritetsprövning Ansvarigt - Dokument & lagar
Fredag den 17 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:32
Kammarens föredragningslistor 2023/24:32 Fredagen den 17 november 2023 Kl. 09.00 Interpellationssvar Justering av protokoll 1 Justering av protokoll från sammanträdet fredagen den 27 oktober Anmälan om subsidiaritetsprövning Ansvarigt utskott 2 2023/24:12 Torsdagen den 16 november MJU Anmälan om fördröjt svar - Dokument & lagar
Torsdag den 16 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:31
Kammarens föredragningslistor 2023/24:31 Torsdagen den 16 november 2023 Kl. 12.00 Interpellationssvar 14.00 Statsministerns frågestund Justering av protokoll 1 Justering av protokoll från sammanträdet torsdagen den 26 oktober Anmälan om fördröjda svar på interpellationer 2 2023/24:159 av Sofie Eriksson S Bostadsbyggande - Dokument & lagar
Onsdag den 15 november 2023
Kammarens talarlista 2023-11-15
Onsdagen den 15 november 2023 Kl. 09.00 EU-politisk partiledardebatt Arbetsplenum 16.00 Votering Nr 1 EU-politisk partiledardebatt Debattregler Statsministern inleder debatten med att redogöra för regeringens prioriteringar i EU-arbetet. Detta anförande får ta högst 15 minuter. Partiföreträdaren för det största - Dokument & lagar
Onsdag den 15 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:30
Kammarens föredragningslistor 2023/24:30 Onsdagen den 15 november 2023 Kl. 09.00 EU-politisk partiledardebatt Arbetsplenum 16.00 Votering 1 EU-politisk partiledardebatt Justering av protokoll 2 Justering av protokoll från sammanträdet onsdagen den 25 oktober Meddelande om särskild debatt om åtgärder för att - Dokument & lagar
Tisdag den 14 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:29
Kammarens föredragningslistor 2023/24:29 Tisdagen den 14 november 2023 Kl. 13.00 Interpellationssvar uppehåll för gruppmöte ca kl. 16.00-18.00 Justering av protokoll 1 Justering av protokoll från sammanträdet tisdagen den 24 oktober Anmälan om återtagande av plats i riksdagen 2 Ola Möller S fr.o.m. i dag Därmed - Dokument & lagar
Fredag den 10 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:28
Kammarens föredragningslistor 2023/24:28 Fredagen den 10 november 2023 Kl. 09.00 Interpellationssvar Justering av protokoll 1 Justering av protokoll från sammanträdet fredagen den 20 oktober Anmälan om subsidiaritetsprövning Ansvarigt utskott 2 2023/24:9 Tisdagen den 7 november MJU Anmälan om fördröjda svar - Dokument & lagar
Torsdag den 9 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:27
Kammarens föredragningslistor 2023/24:27 Torsdagen den 9 november 2023 Kl. 12.00 Interpellationssvar 14.00 Frågestund Justering av protokoll 1 Justering av protokoll från sammanträdet torsdagen den 19 oktober Anmälan om ersättare 2 Emelie Nyman C som ersättare fr.o.m. den 10 januari 2024 t.o.m. den 23 juni 2024 - Dokument & lagar
Onsdag den 8 november 2023
Kammarens talarlista 2023-11-08
Onsdagen den 8 november 2023 Kl. 13.00 Arbetsplenum Votering efter debattens slut i SfU5, dock tidigast kl. 16.00 Nr Anmäld tid min.Ackumulerad tid 19 Socialförsäkringsutskottets betänkande SfU5 Vissa skärpta villkor för anhöriginvandring och begränsade möjligheter till uppehållstillstånd av humanitära skäl 1 - Dokument & lagar
Onsdag den 8 november 2023
Kammarens föredragningslistor 2023/24:26
Kammarens föredragningslistor 2023/24:26 Onsdagen den 8 november 2023 Kl. 13.00 Arbetsplenum Votering efter debattens slut i SfU5, dock tidigast kl. 16.00 Justering av protokoll 1 Justering av protokoll från sammanträdet onsdagen den 18 oktober Anmälan om fördröjda svar på interpellationer 2 2023/24:65 av Jim