Dokument & lagar (3 träffar)

Omröstning 2006/07:UFöU3p4 Övriga frågor

Votering: betänkande 2006/07:UFöU3 Fortsatt svenskt deltagande i den internationella säkerhetsstyrkan i Afghanistan, förslagspunkt 4 Övriga frågor Riksdagen avslår motion 2006/07:U4 av Hans Linde m.fl. v yrkande 1. Datum: 2007-06-01 Omröstning i sakfrågan Utskottets förslag mot reservation 6 v Parti Ja Nej Avstående

2007-06-01

Omröstning 2006/07:UFöU3p1 Fortsatt svenskt deltagande i den internationella säkerhetsstyrkan

Votering: betänkande 2006/07:UFöU3 Fortsatt svenskt deltagande i den internationella säkerhetsstyrkan i Afghanistan, förslagspunkt 1 Fortsatt svenskt deltagande i den internationella säkerhetsstyrkan Riksdagen medger att regeringen ställer en väpnad styrka om högst 600 personer till förfogande t.o.m. den 20 december 2008

2007-06-01

UFöUReg Sammansatta utrikes- och försvarsutskottets register vid riksmötet 2006/07 Betänkanden UFöU1 Svenskt deltagande i Förenta nationernas insats i Libanon prop. 2005/06:208 Utskottets justering 2006-10-11 Förslag till beslut: Bifall till propositionen. Debatt i kammaren 2006-10-13 Protokollsnummer 2006/07:10

2007-01-01

(doc, 56 kB)